Photo: ReinerPhoto

Photo: ReinerPhoto

Tradičním otvírákem sezóny byl i letos závod kategorie C1 v rakouských vinicích, Kamptal Classic Trophy Langenlois.

Jako první byl naplánován společný start kategorie Women Elite a pouze minutu po nich i kategorie Masters.

V kategorii Women Elite se dařilo Karle Štěpánové, která se od začátku pohybovala v čelní skupině kolem 5.místa, držela tak krok s vítězkou Světového Poháru z roku 2013 a úřadující Mistryní Evropy v XCO Tanjou Zakelj ze Slovinska. Již to je ÚSPĚCH sám o sobě, jako takový. Bohužel, lze li to tak nazvat, v posledním kole Karle tato silná soupeřka poodjela na 15vteřin. S podobnou “ztrátou” si naše závodnice dojela pro konečné FANTASTICKÉ” 7.místo v kategorii Women Elite.

Photo: ReinerPhoto

Photo: ReinerPhoto

Úspěchem je i pomyslné vítězství Karly mezi češkami (2min.40 před T.Huřikovou), na startu nechyběl z české ženské špicky nikdo (mimo K.Nash).

Pěkným výsledkem nás ale potěšila i Denisa Bartizalová, která při své premiéře v dospělé kategorii dojela na celkovém 18.místě (byť věkem jako U23). Za sebo nechala úřadující Mistryni ČR U23 Vendulu Kuntovou a např. i reprezentantku Licii Veselou (ženy Elite).

Photo: ReinerPhoto

Photo: ReinerPhoto

V kategorii Masters si mazácky počínal František Žilák, když si po náročném boji dojel pro 3.místo a vybojoval tak pro náš Team první letošní bednu.

Photo: ReinerPhoto

Photo: ReinerPhoto

Petr Koudelka se v kategorii Elite, která je na tomto závodě již tradičně velmi silná, což potvrzuje letošní spanilá jízda Floriána Vogela ze Švýcarska, který své soupeře porazil rozdílem třídy, zatím rozjížděl a závod pojal vyloženě jako přípravný. Víme tak, že maká a bude se posouvat dál…

Na první závodní víkend tedy jakási “jarní polospanilá” jízda…

Tento víkend čeká Karlu Štěpánovou další mezinárodní start a to v Italském Montichiari na závodě UCI HC Trofeo Delcar, který je (právě po Langenlois) zároveň 2.nominačním závodem pro Evropské Hry v Baku…

Foto v příloze prosím popř. použijt/uvádějt s copyrightem ReinerPhoto…
Děkujeme za vaší podporu a držte Nám pěsti i dál…

S pozdravem Libor Oplt
Kona Cycling Point Team