Tentokráte posíláme REPORT z prvního letošního Českého Poháru XCO, který již tradičně otevřela parková trať v Teplicích.

Vystoupení našeho Teamu na tomto nejen celorepublikovém, ale i mezinárodně obsazeném závodě kategorie UCI C1, bych ohodnotil jako VELMI DOBRÝ vstup do této sezóny!

Jako první šlápl do pedálů náš zástupce kategorie MUŽI EXPERT, nebo chcete-li, OPEN muži bez licence, ale s o to větší “dravostí” JIRKA BARTIZAL. Byl vidět hned od začátku a už na konci prvního kola bylo jasné, že jede na vítězství! To v cíli také potvrdil a přivezl našim barvám 1.MÍSTO!!!

Hned v zápětí po této kategorii odstartovala kategorie velezkušených borců MASTERS. Na startu letošního poháru se sjeli opravdu všechni, takže bylo od začátku jasné, že půjde o neskutečnou “dědkovskou” řež! Náš FRANTA ŽILÁK, vítěz loňského českého poháru a MISTR REPUBLIKY v této kategorii si na soupeře brousil zuby! Celý závod se pohyboval ve skupině kolem 2.-5.místa. V cíli to pak stačilo “jen” na bramborové 4.MÍSTO!

image2-1Nejnabitější kategorii, co se týče mezinárodní účasti byla bezesporu Elitní Kategorie Žen, nechyběly olympioničky Maja Wloszovská, Janka Števková, Anna Safranec, Brazilka Raiza, Tereza Huříková a samozřejmě ani naše KARLA ŠTĚPÁNOVÁ (ženy Elite) a DENDA BARTIZALOVÁ (U23)…

Hned od startu bylo jasné, že dnes  to bude “letecký den”! Polky na nic nečekaly a rozjely neskutečné tempo hned od startu… Karle se podařilo velmi dobře odstartovat a držela se v čelní skupině, polkám se podařilo poodjet a Karla se pohybovala ve skupině hned za nimi, kde bojovala o 3.-5.místo, bohužel pak v nejtěžší teplické pasáži spadla a ztratila kontakt s touto silnou skupinou… Do cíle si dojela pro 7.místo. Pěkné sedmé místo!

O velkém úspěchu můžeme mluvit u DENISY BARTIZALOVÉ, která se nám pěkně rozjíždí a jako prvoročačka v kategorii do 23let si vedla opravdu neskutečně!
Do poslední chvíle bojovala o TOP10 celkového pořadí a v kategorii do 23let si pak dojela pro jasné 2.MÍSTO!

Poslední a zároveň nejpočetnější startovní pole, měla jako již tradičně kategorie ELITE MUŽI. Ani v této kategorii nechyběli na startu naše barvy, které reprezentoval PETR KOUDELKA… Po prvním kole bylo jasné, že po té co na špici rozjel tempo úřadující olympijský vítěz Jarda Kulhavý, bude se jednat o závody “hladových chrtů”! Koudy ale nic nevzdal a bojoval jak jen mu jeho hrdost a svaly dovolily! Hlavní cíl, který odvTeamu v takovémto závodě má, byl splněn! I v kategorii Elite Mužů jsme byli vidět.

Tento víkend náš jsme absolvovali další závod kategorie HC v rakouském Haimingu, Ötzaler Bike Festival, který je ne nadarmo přezdíván “nultý světový pohár”, protože už teď čítá startovní listina žen 50 opravdu zvučných jmen!

Doufáme že o nás uslyšíte i v budoucnosti! V Příloze zasíláme pár povedených fotek od mistra MICHALA ČERVENÝHO a také odkaz na záznam závodu žen z ČT4 sport, kde je malý rozhovor s Karlou Štěpánovou…

odkaz na záznam ČT4 Sport: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/215471291083001-cesky-pohar-2015-teplice

Děkujeme za podporu!

S pozdravem
Libor Oplt
Kona Cycling Point

All Photos: Michal Červený