Prior to the first World Cup XCO last weekend Team Kona Cycling Point took part in the Czech National Cup in Prague, the last C1 UCI race before the world cup cross country season kicks off. The team celebrated multiple successes, most notable was Karla Stepanova, who landed her first C1 class podium finish of the season against a stacked international elite women’s field.

CZECH NATIONAL CUP XCO UCI C1 Prague

První Světový Pohár v Novém Městě na Moravě se blíží! Poslední ostrá prověrka našeho Teamu Kona Cycling Point před touto první vrcholnou akcí letošní sezóny se uskutečnila na “domácí půdě” a to v Praze Řepích na #2.závodě Českého Poháru horských kol!
Všem důvěrně známá trať doznala pár změn a nutno dodat, že změn k lepšímu, lesní singly, ale i vyprahlá louka neodpustily jedinou chybu, a ubraly spousta sil.

Náš pestrobarevný Team KONA CYCLING POINT přijel dobře naladěn a připraven! A takhle už to vypadalo po jednotlivých kategoriích…

ŽENY/WOMAN ELITE/U23-
Závod byl vypsán na 7 kol, což byla “dost přísná porce” pro něžné pohlaví… Ale naše holky “drsňačky” si s ní hravě poradily!

image1-4Karla Štěpánová – Woman Elite 4th place XCO
JELA FANTASTICKÝ ZÁVOD! Až do třetího kola jela na 2. pozici za suveréně jedoucí Australankou Henderson, pak ale přišel první pád, čehož využila Lisi Osl z Rakouska a dostala se před naší reprezentantku… V 6.kole pak Karla upadla ještě jednou a svou 3. pozici tak bohužel přenechala další Australance. Nicméně do cíle si přivezla 4.místo a první letošní pódiové umístění v závodě kategorie C1!

image4-3Denda Bartizalová – U23 Woman 4th place XCO
Jako prvoročačka v této kategorii předvedla svou buldočí vůli a i když to byla opravdu “silná káva” pro někoho, kdo ještě loni jezdil poloviční délku závodů, nezalekla se ničeho a bojovala jako lvice!v Vcíli to stačilo na velmi dobré 15.místo celkově a 4.v kategorii do 23let!

image5-2Petr Koudelka – Elite Men
Jako jediný, kdo hájí naše barvy v kategorii MUŽI ELITE / POD 23 se musel poprat s opravdu silnou světovou konkurencí. Již startovnní listina napovídala, že to opět bude letecký den, tentokrát v Řepích. Jak jinak, než jako světovou letku nazvat trio Kulhavý, Cink, Mantecón Gutierez… “Koudy” se za nás pral jak jen to šlo, cíl protl na 42.místě celkově, 27.v Elite.

image6-1František Žilák – Masters 2nd place XCE, 2nd place XCO
Franta, alias Mistr Master, si svůj závod odjel už v ranních hodinách a opět ukázal, že je ve své kategorii extra třída, když nestačil jen na “skoro Eliťáka” Ondru Zeleného.
Franta, tak po svém 2.místě ze sobotního Eliminátora, dosáhl na stříbro i hlavním závodě ČP XCO!

image7Jiří Bartizal – Expert 2nd place XCO
Na další stříbro jsme dosáhli i v kategorii muži Expert a to zásluhou Jirky Bartizala, který byl vinou technických problémů vyřazen z boje o vítězství, ale i tak to dokázal dotáhnout do cíle na skvělém 2.místě!

Tento víkend jsme tak posbírali tři 2.místa a dvě 4.místa, což je si myslím velmi velmi slušné!

Teď se naše síly však již upírají směrem k prvnímu Světovému Poháru v Novém Městě na Moravě, kde za barvy našeho Teamu KONA CYCLING POINT bude startovat dámské duo Karla Štěpánová v kategorii žen ELITE a Denda Bartizalová v kategorii žen U23!

Těšte se na další info.

All photos: Michal Červený Photography