After a solid domestic season of racing behind them Team Kona Cycling Point headed to the opening round of the UCI World Cup MTB XCO on home soil in Nove Mesto in Moravia. Every Czech racer in attendance wanted to do well in front of the home crowd and both Karla Stepanova and Denisa Bartizalova did not disappoint with Karla coming home in 32nd and Denisa finishing 43 in the under 23 category.

Konečně se dlouhé dny a hodiny čekání i příprav nachýlily a nám začala ta opravdová “velká” světová sezóna… Dlouho očekávaná ouvertura Světového Poháru se konala v Novém Městě na Moravě, ve tradičním dějišti Bike Arény Vysočina.
Na startu všech čtyřech kategorií se sešlo na 800 bikerů ze všech koutů Světa… Bylo cítit napětí i nervozita, každý Český závodník chtěl před domácím publikem uspět.

image5-3WOMAN U23 – DENISA BARTIZALOVÁ
Hned v sobotu otevřely program Ženy do 23, kde jsme i my měli naší závodnici Denisu Bartizalovou, pro kerou to byl premiérový závod Světového Poháru v této kategorii…
Po startu si nepočínala vůbec špatně a i přes nevýhodnou pozici na startu se dostávala dopředu, konkrétně se pohybovala kolem 25 místa… Pak ale přišel technický problém, Denda musela nahodit spadlý řetěz a ztratila spoustu míst, bojovala jako pravá lvice a cílovou pásku protla na 43.místě…

image4-4PŘEDÁVÁNÍ STARTOVNÍCH ČÍSEL TOP10 + BEST CZECH
V sobotu večer nám také udělalo radost, že právě naše Karla Štěpánová se zůčastnila slavnostního předávání čísel, jako jedna ze dvou nejlepších češek se postavila po bok Světové Top10!

TOI TOI NIGHT RACE

Hodinu poté, tedy později v sobotu večer, Bike Arénou Vysočina hýbal noční závod který 100% opanoval NÁŠ závodník JŘÍ BARTIZAL. Tento zǎvod byl “samozřejmě” opticky “vnímán” coby SHOW, avšak jako každý rok, tak i letos nechyběla početná skupina závodníků, kteří závodili naplno… Vítězství se tedy počítá!!!

Něděle už patřila Elitním kategoriím.

image2-4ELITE WOMAN – Karla Štěpánová
Karla se postavila na start svého závodu v 11:15hodin spolu s dalšími 80ti závodnicemi.
JAKO VŽDY I TENTOKRÁT JSME DIVÁKŮM NABÍDLI “NĚCO JINÉHO”, V PODOBĚ BÍLÉ KOMBINÉZY… tedy WHITE SKIN.image3-4

Po deštivé noci lehce poprchávalo a trať byla ještě těžší a kluOdesláno z iPadu
Hned po startu na nic nečekala a drala se kupředu co jen to v zaváděcím okruhu šlo… Podařilo se jí udržet solidní tempo a celý závod se držela ve skupince okolo 30.místa, nejlépe na 28 pozici. V posledním okruhu pak nestačila na dvě ze svých soupeřek a bouřícím davem diváků si tak dojela pro velmi hezké 32.místo!
Tím dorovnala i své nejlepší umístění ve Světovém Poháru v Elitě z minulého roku…
Zároveň potvrdila roli favoritky mezi Češkami, když byla v cíli jako první mezi tuzemskými závodnicemi…

Tento víkend nás čeká další podnik Světového Poháru a to v německém Albstadtu, kde se představí jak naše Karla Štěpánová v ženách Elite, tak i Denisa Bartizalová v ženách do 23let.

All Photos: Michal Cerveny Photography